ZİRVEDEKİ ADAM: KEVİN SPACEY

Zirvedeki adam: Kevin Spacey

Gerek kazandığı Oscar ya da Altın Küre ödülleriyle gerekse çığır açan televizyon dizisiyle, House of Cards’ın Francis Underwood’u, hep insanlara ilham veren bir adam oldu.

Röportaj: Alastair Campbell | Fotoğraf: Marco Grob

Kabul etmeliyim ki, hafta sonunu Kevin Spacey ile Boston’da takılmaktan daha kötü şekilde de geçirebilirdim. Öncelikle çok eğlenceli biri; hiç zorlanmadan yaptığı inanılmaz mimikleriyle Bill Clinton’dan Marlon Brando’ya ve Al Pacino’ya kadar pek çok insanı Johnny Carson’a kafa tutacak düzeyde kusursuz taklit ediyor.

Bunun yanında akıllı ve yenilikçi; Hollywood’dan bir 10 yıllığına elini ayağını çekerek, Londra’daki Old Vic Tiyatrosu’nda oyunlar çıkarmaya başlayıp bu işte de harikalar yaratan bir film yıldızı. Oynadığı entrikacı ve çıkarcı politikacı karakter Francis Underwood’u da unutmamak gerek. Yetinmeyip Call of Duty: Advanced Warfare oyununda yer alan A sınıfı bir aktör olduğunu da tabii... Son olarak, o gerçekten de muhteşem bir arkadaş. (Bundan bahsetmiş miydim?)

Hayatımın en gerçek dışı deneyimlerinden birini, 2002 yılında Blackpool’daki bir McDonald’s’ta Spacey ve onun yakın arkadaşı Bill Clinton’la birlikte yaşadım. Orta yaşlı ev hanımları evlerinden kalkıp başımıza üşüşmüş ve bize bakakalmışlardı. Onu en son iki yıl önce Boston’da, Northeastern Üniversitesi’nde bir konuşma yaparken görmüştüm. Sonrasında Boston maratonu terör saldırısından kurtulanlarla buluşmasına katılmıştım. O zamandan beri House of Cards’ın etkisinin bambaşka boyutlara ulaşmış olduğunu ise şu anda çok net görüyorum.

Haberin devamı için tıklayınız : http://gqtr.to/1EUzbyo

GQ

DİĞER HABERLER